آیین معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، سید محمد حسینی در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: استفاده از نیروهای توانمندبومی با روحیه جهادی می تواند اثرات بسیار خوبی را در عرصه های مختلف بویژه حوزه فرهنگ و هنر به همراه داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم با قدردانی از تلاش های بی آزار، سرپرست پیشین اداره کل ارشاد منطقه آزاد قشم، تصریح کرد: با تلاش و روحیه جهادی می توان نتیجه بهتری در عرصه های فرهنگی بدست آورد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با استفاده از توان نیروهای بومی و با هم افزایی بخش های مختلف می توانیم زمینه ساز نشاط اجتماعی و اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری در جزیره قشم باشیم.

همچنین سید محمد صادق حسینی، مشاور امور فرهنگی و اجتماعی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این جلسه اظهار کرد: استفاده از نیروهای توانمند بومی بواسطه آشنایی با مشکلات و معضلات منطقه می تواند به رفع مسائل کمک شایانی کند.

وی با اشاره به نزدیک شدن ایام تعطیلات نوروز و حضور گردشگران در جزیره قشم، ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با برنامه ریزی برای ارائه خدمات فرهنگی و هنری به گردشگران در دوران تعطیلات نوروزی آماده شود.

مشاور امور فرهنگی و اجتماعی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: با همگرایی و هم افزایی تمام بخش ها می توان حس نشاط و نوگرایی را به جامعه منتقل کرد.

براساس این گزارش، مهدی سلامتی هرمزی، مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم نیز در این مراسم، با تشکر از حسن اعتماد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛ گفت: با استفاده از ظرفیت های هنری، فرهنگی و نیروهای بومی می تواند بسیاری از فعالیت ها را رونق بخشید.

وی ادامه داد: جزیره قشم این ظرفیت را دارد تا در عرصه های مختلف هنری، تاریخی و … به عنوان یکی از قطب های فرهنگی در میان مناطق آزاد و تمام استان های کشور معرفی شود.

گفتنی است، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی مهدی سلامتی هرمزی را به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم منصوب کرد.

در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به مهدی سلامتی هرمزی آمده است:

«جناب آقای  مهدی سلامتی هرمزی

نظر به شایستگی، تجارب ارزشمند و روحیه انقلابی و دینی جناب‌عالی، به موجب این حکم به عنوان «مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  منطقه آزاد قشم» منصوب می‌شوید.

امید واثق است که با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری شایسته از ظرفیت‌های فرهنگی آن منطقه  و با امعان نظر و توجه کامل به اهداف و شرح وظایف وزارت‌خانه و آن اداره کل، به صورت خاص نسبت به اقدامات ذیل اهتمام جدی به عمل آورید:

1- تدوین سند تحول و نقشه راه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای  منطقه آزاد با مشورت نخبگان فکری و فرهنگی با تکیه بر ظرفیت‌های گوناگون بومی در جهت تحقق عملیاتی منویات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه در جغرافیای مربوطه

2- همکاری فرهنگی مستمر و ایجاد تعامل مناسب با شخصیت­ ها و مقامات ذی ربط از جمله امام جمعه محترم، مدیرعامل منطقه و سایر نهادهای فرهنگی و  تلاش برای هم‌افزایی مؤثر با ایشان

3- تقویت و حمایت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و حلقه‌های میانی، انجمن‌ها و مؤسسات و تشکل‌های مردمی و انقلابی فعال در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه

4- گسترش اقدامات فرهنگی، هنری و رسانه ای  اثربخش  و فراگیر

5- تقویت جایگاه و وظیفه نظارتی اداره کل در صدور مجوزهای مختلف با رویکرد اعتلای فرهنگ ایرانی اسلامی و توجه به اقتضائات فرهنگی بومی و در چارچوب سیاست های فرهنگی کشور و ابلاغیات وزارت متبوع

6- توجه و برنامه‌ریزی به منظور کادرسازی، کشف استعدادها و تربیت عناصر فرهنگی و هنری انقلابی و مکتبی با استفاده از ظرفیت‌های گوناگون آموزشی و تربیتی

7- برقراری ارتباط حسنه و صمیمی با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه  و تکریم ایشان

8- تقویت جایگاه اداره کل به عنوان دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی  و پویا سازی دبیرخانه و تقویت هویت و کارآیی حقیقی این شورا

9- رعایت اولویت‌های محتوایی در برنامه‌های مختلف شامل: تقویت روحیه عزت و خود باوری ملی، رشد فضائل اخلاقی، اقتصاد مقاومتی و تولید ملی، استحکام نهاد خانواده و افزایش جمعیت، امیدآفرینی و نشاط فردی و اجتماعی و تعظیم شعائر اسلامی

10- همکاری کامل با معاونت‌های تخصصی و بخش‌های ستادی وزارت‌خانه و تأمین و تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های ابلاغی آنها

11ـ هم افزایی و تعامل حداکثری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آن استان

از خداوند متعال خواستارم که با یاری همکاران خدوم آن اداره کل و مغتنم شمردن فرصت خدمت به مردم فرهنگ دوست آن دیار، تحت توجهات و حمایت حضرت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) و رهبری حکیمانه امام خامنه‌ای (زیدعزه) موفق و مؤید باشید.»

مهدی سلامتی هرمزی متولد سال 1364 و دانش آموخته کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی گرایش استراتژیک است. از جمله سوابق اجرایی وی می توان به مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمز، معاون فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمز، دبیر شورای فرهنگ عمومی هرمز، دبیر جشنواره بین المللی خلیج فارس در جزیره هرمز، عضو اصلی دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی خلیج فارس، دبیر جشواره تئاتر جزیره، دبیر سوگواره عاشورایی هرمز و … است.

یادآور می شود، پیش از این حامد بی آزار عهده دار این مسئولیت در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم بود.