آغاز به کار رسمی ستاد سفر قشم از 25 اسفندماه/ قشم مقصد سفرهای خانوادگی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، این جلسه عصر چهارشنبه 18 اسفندماه 1400 باهدف ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته از سوی روسای کمیته های 12 گانه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم به منظور ایجاد آمادگی برای پذیرایی از میهمانان نوروزی این جزیره، برگزار شد.

افشار فتح الهی، سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم، ضمن تاکید بر آمادگی کامل ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، خواستار آغاز به کار رسمی ستاد سفر از تاریخ 25 اسفندماه شد و اظهار داشت: آسان سازی تردد گردشگران از مبادی ورودی، ارتقا ایمنی جاده ای، آماده سازی پارکینگ هایی برای دسترسی میهمانان نوروزی به مجتمع های تجاری و بخش های خدماتی از موضوعاتی است که باید با قید فوریت به انجام برسد.

وی افزود: باتوجه به احتمال ورود سامانه بارشی، سالن های سرپوشیده شهر نیاز به آماده سازی دارد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم همچنین بر افزایش تیم های بازرسی برای کمک به ارتقا خدمات در مراکز اقامتی ورستورانی تاکید کرد و گفت: کیفیت خدمات به گردشگران یکی از مهم ترین اولویت های کاری ستاد اجرایی خدمات سفر قشم است.

 

*قشم مقصد سفرهای خانوادگی

حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم نیز در ادامه جلسه به ظرفیت جزیره برای تبدیل شدن به مقصد سفرهای خانوادگی هموطنان اشاره کرد و بیان داشت: فضای فرهنگی و امنیت حاکم بر جزیره، از این منطقه، مقصدی برای آسایش و آرامش خانواده‌های ایرانی ساخته است.

وی، گزارش های ارائه شده توسط روسای کمیته های 12 گانه ستاد سفر را امیدوارکننده خواند و گفت: کم کاری، حق الناس است که خوشبختانه تلاش های انجام شده توسط اعضای این ستاد، حاکی از نهایت امانت داری در خدمت به خلق است.

حاجبی خواستار فرهنگ سازی در حوزه مسایل دینی و مذهبی با تکیه بر توان مردم شد و ادامه داد:  تأمین اقلام مورد نیاز مردم با قیمت های مناسب از وظایف دیگر این ستاد است.

امام جمعه شهرستان قشم همچنین از آمادگی مصلی و مساجد قشم برای پذیرایی از میهمانان نوروزی در صورت وقوع بارندگی ها خبر داد و تاکید کرد: فضاهای مذهبی و فرهنگی در این زمینه آماده همکاری های لازم است.

در ادامه این جلسه، روسای کمیته های 12گانه به ارائه گزارش کاملی از خدمات انجام شده به منظور آماده سازی جزیره قشم برای استقبال از گردشگران  نوروزی پرداختند.