شرح خبر

برگزاری دوره آموزشی ویژه دفاتر خدمات مسافرتی و هتل‌داران قشم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری دوره آموزشی سه‌روزه فعالان دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان گردشگری و هتل‌داران قشم خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری دوره آموزشی سه‌روزه فعالان دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان گردشگری و هتل‌داران قشم خبر داد.

به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، عبدالجواد کمالی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی ویژه دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان گردشگری و هتلداران قشم اظهار کرد: این دوره سه‌روزه آموزشی از 14 تا 16 شهریور ماه با حضور کارکنان هتل‌ها، آژانس‌داران و راهنمایان گردشگری جزیره قشم در هتل آنا شهر قشم واقع در سه‌راهی مخابرات برگزار می‌شود.

وی افزود: این برنامه آموزشی در ادامه سیاست‌های تدوین شده تقویم گردشگری قشم و با هدف ارتقای سطح خدمات در بخش‌های مختلف مرتبط با حوزه گردشگری در این منطقه برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: بر اساس برنامه‌های تقویم گردشگری قشم، دوره‌های مختلف آموزشی تا پایان سال و با دقت ادامه خواهد داشت.

وی بیان داشت: پس از پایان دوره‌های تعیین شده و بر اساس نیاز به تقویت حوزه گردشگری خارجی قشم، دوره‌های آموزش زبان‌های خارجی برای فعالان صنعت گردشگری قشم برگزار خواهد شد.

کمالی تأکید کرد: تقویم آموزش گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در راستای توانمندسازی هرچه بیشتر فعالان حوزه گردشگری این منطقه، حفظ فرهنگ مردم بومی جزیره و تقویت آیین‌ها، جشن‌ها و آداب و رسوماتی که ریشه در تاریخ مردم قشم این جزیره دارد، تدوین شده است.

جزیره قشم با یک هزار و 500 کیلومترمربع وسعت و حدود 117 هزار نفر جمعیت به‌عنوان بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارس در جنوب ایران قرار دارد و به‌دلیل ظرفیت‌های فراوان طبیعی و تاریخی در حوزه گردشگری در طول سال میزبان بیش از پنج میلیون مسافر از اقصی نقاط ایران و بعضی از کشورهای خارجی است.