شرح خبر

ایجاد شهر 100 هزار نفری در مجاورت فرودگاه بین‌المللی قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ایجاد شهری کاملا مهندسی با ظرفیت اسکان 100 هزار نفر جمعیت در مجاورت فرودگاه بین‌المللی قشم از برنامه‌های مهم در دست اقدام این سازمان است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ایجاد شهری کاملا مهندسی با ظرفیت اسکان 100 هزار نفر جمعیت در مجاورت فرودگاه بین‌المللی قشم از برنامه‌های مهم در دست اقدام این سازمان است.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مؤمنی با بیان اینکه توسعه قشم برنامه راهبردی سازمان منطقه آزاد است، اظهار داشت: افق آینده این منطقه روشن و خیزش مثبتی در زمینه طرح توسعه همه‌جانبه در نقاط مختلف جزیره قشم برداشته شده است.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مزیت‌های ما در قشم نگاه توسعه‌ای به همه نقاط جزیره است و اقدامات انجام شده طی یک سال و نیم گذشته موید این واقعیت است و امروز بیشترین فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی این جزیره از جمله طرح‌های صنعت فولاد، نفت و انرژی، مگاپورت و چهار مجموعه پتروشیمی به بخش مرکزی قشم منتقل شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: بیشتر طرح‌های اقتصادی تا قبل از این سیاست‌گذاری در شهر قشم اجرا می‌شد اما با این تصمیم، انتقال مباحث رفاهی و عمرانی به دیگر نقاط جزیره از جمله درگهان و سوزا نیز منتقل شده است.

وی گفت: تلاش می‌کنیم با توزیع عادلانه سرمایه‌گذاری در بخش غربی جزیره قشم مردم روستاهای این جزیره از فعالیت‌های کلان اقتصادی با ایجاد اشتغال جوانان خود بهره‌مند شوند.

مؤمنی به ایجاد شهر جدید در مرکز جزیره قشم اشاره کرد و گفت: ایجاد شهری کاملا مهندسی با ظرفیت اسکان 100 هزار نفر جمعیت در مجاورت فرودگاه بین‌المللی قشم از برنامه‌های مهم در دست اقدام این سازمان است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به آینده مناطق آزاد کشور دارد و امسال 42 طرح مربوط به سازمان منطقه آزاد قشم و بخش خصوصی تحت حمایت این سازمان شامل طرح‌های عمرانی، زیرساختی، صنعتی به‌ویژه صنایع نفت و انرژی با 43 میلیارد ریال اعتبار افتتاح یا عملیات اجرایی آن برای آینده روشن قشم آغاز شد.