شرح خبر

دستاوردهای شرکت مکین دریا قشم راهی جدید در صنایع دریایی کشور

برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی کشور با حضور شرکت"مکین دریا قشم" در شهر بندر عباس بر پا شد .

در پی گزارش اعلام شده نمایشگاهی با حضور ۷۰شرکت داخلی وخارجی وحضور سازمان بنادر ونیروی مسلح و چند نهاد دولتی و خصوصی،۵ تا ۸ آذر در بندرعباس برگزار شد . شرکت "مکین دریا قشم" با هدف بیان ونمایش توانایی های خود در ساخت اسکله های شناور آلومینیومی و فلزی و تجهیزات ناوبری مخابراتی و صنایع دریایی،دراین نمایشگاه شرکت کرد.از جمله فعالیت این شرکت تجهیزات و تاسیسات خدمات دریایی و طراحی و اجرای زیرساخت های عمرانی ساحلی و فراساحلی است.
گفتنی است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای سازمان شورای عالی صنایع دریایی، استاندار هرمزگان، فرمانداران ومقامات لشکری و کشوری از جمله بازدیدکنندگان شرکت "مکین دریا قشم" بودند.
مهدی زارع مدیر عامل شرکت مکین دریا قشم عنوان کرد با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی،در نظر دارد که اسکله های شناور و ارزان قیمت را جایگزین اسکله و موج شکن ثابت و گران قیمت کند تا راهی رابرای بی نیازی کشور و رهایی از این صنعت هزینه بر باز کند.
توان بالای مهندسی و اجرایی این شرکت باعث شده که سازمان دریانوردی،شیلات ایران ومنطقه های آزاد کشور طرح های زیادی رادر زمینه تامین انواع تجهیزات و سیستم های ناوبری، مخابراتی و الکترونیکی که مورد نیاز انواع شناورها است به شرکت مکین دریا قشم واگذار کند.