شرح خبر

قشم پیشتاز توسعه صنعت گردشگری کشور

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد : صنعت گردشگری از اصلی ترین محورهای توسعه در قشم است

قشم پیشتاز توسعه صنعت گردشگری کشور

ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد که صنعت گردشگری از اصلی ترین محورهای توسعه در قشم است و این جزیره آمادگی لازم را برای دریافت و جذب سرمایه گذاری در حوزه های متفاوت دارد.

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم گزارش داد که حمیدرضا مومنی در جلسه معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم اعلام کرد که این جزیره سالیانه میزبان 6 میلیون گردشگر است.

مومنی با مطالعات مشاوران خارجی در خصوص ظرفیتهای قابل سرمایه گذاری در قشم اشاره داشت و گفت :  قشم میتوانید به هاب ورزشی هوایی و دریایی منطقه تبدیل شود زیرا تنها ژئوپارک جهانی عضو یونسکو در این جزیره است ، داشتن 17 میدان نفتی و تولیدات بالای ماهی و میگو و همچنین پتانسیل تولید برق از آب دریا از نقاط قوت و ظرفیتهای بالای جزیره قشم است.

وی اشاره کرد که کشورهایی همچون ایتالیا ، فرانسه ، چین و چند کشور آسیایی در حوزه های متفاوت تمایل به سرمایه گذاری در این جزیره دارند ، جزیره قشم یکی از مهمترین مناطق هفتگانه اقتصادی ایران است که قوانین ویژه ایی برای صادرات و واردات دارد.

مومنی تاکید کرد که این فرصتهای ارزنده باعث میشود که سرمایه گذاران داخل و خارج از کشور در بخشهای متفاوت به فکر سرمایه گذاری در این جزیره باشند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم در بخش دیگر صحبتهای خود اشاره داشت در حال حاضر ، یک پروژه سه میلیارد یورویی و دو پروژه چهار و هشت میلیارد دلاری بوسیله سرمایه گذاران خارجی در حال انجام است. و سرمایه گذاران داخلی با 245 هزار میلیارد ریال در حوزه پتروشیمی ، شیلات و گردشگری در قشم در حال فعالیت هستند.