شرح خبر

بازدید بیش از 192 هزار گردشگر از ظرفیتهای گردشگری قشم

192 هزار گردشگری از ظرفیتهای مهم اکوتوریسم قشم بازدید داشتند

بازدید بیش از 192 هزار گردشگر از ظرفیتهای گردشگری قشم

192 هزار گردشگری از ظرفیتهای مهم اکوتوریسم قشم بازدید داشتند

دبیرستاد اجرایی خدمات قشم این خبر را اعلام کرد که این میزان از افراد از ظرفیتهای مهم گردشگری قشم مانند اکوتوریست ، ژئوپارک و میراث فرهنگی بازدید کردند.

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم گزارش داد که بنا به گفته خانم طاهره شهرکی دبیر ستاد اجرایی خدمات قشم از تاریخ بیست و پنجم اسفندماه سال گذشته تا پنجم فروردین ماه سال جدید نزدیک به 112 هزار نفر از محوطه های توریستی و اکوتوریستی جزیره قشم و بیش از 43 هزار نفر از میراث فرهنگی جزیره قشم و 36 هزار نفر از ژئوپارک جزیره قشم بازدید نمودند.

وی همچنین اعلام کرد در سایتهای اکوتوریستی بیشترین آمار بازدید به جنگل حرا ، جزایر ناز ، خلیج دلفین و جزایر هرمز و لارک مربوط است. در قسمت میراث فرهنگی غار خربس و قبرستان باسعیدو به ترتیب بیشترین و کمترین میزان گردشگر را داشته اند. وی همچنین تاکید کرد که قلعه پرتغالی ها در قشم و بادگیرهای لافت و موزه گران در جایگاه دوم و سوم بازدید گردشگران قرار دارند.

به گفته او، قلعه پرتغالی ها در شهر قشم، چاه های تلا و بادگیرهای لافت و موزه گوران هم به ترتیب در جایگاه دوم تا سوم بازدید گردشگران حوزه میراث فرهنگی این جزیره قرار دارندبنا به این گزارش شماری از گردشگران هم در سفر به جزیره قشم در جنوب کشور از مراکز تفریحی در بخش تفریحات هوایی، دریایی، کشتی تفریحی، پارک کروکودیل ها و تفریحات ساحلی بازدید کردند.

( تهیه کننده خبر: محمد خان احمدلو )