شرح خبر

بیش از دو میلیون و ششصد هزار مسافر وارد جزیره قشم شدند

تا پایان سه ماه سوم سال نود و هفت و انتهای پاییز نزدیک به دو میلیون و ششصد هزار نفر مسافر وارد جزیره قشم شده اند.

بیش از دو میلیون و ششصد هزار مسافر وارد جزیره قشم شدند

مدیر کل گمرک قشم اعلام کرد که تا پایان سه ماه سوم سال نود و هفت و انتهای پاییز نزدیک به دو میلیون و ششصد هزار نفر مسافر وارد جزیره قشم شده اند.

حسین سعیدی ، مدیر کل گمرک جزیره قشم در گفتگو با خبرگزاری ایرنا اعلام کرد که علاوه بر این در همین زمان نزدیک به دو میلیون و ششصد و پنجاه هزار نفر مسافر هم از جزیره قشم خارج شده اند که این آمار حدودا 4 درصد نسبت به پارسال و مدت مشابه قبلی افزایش داشته است.

وی ادامه داد که مجموع مسافران وارد شده و خارج شده در قشم نسبت به مدت زمان مشابه سال نود و  شش سه و نیم درصد رشد داشته است. در حال حاضر گمرک جزیره قشم از طریق اسکله های شهید ذاکری ، بهمن ، لافت ، پهل و فرودگاه قشم به مسافران مجوز ورود و خروج میدهد. همچنین در همین مدت تعداد وسایل نقلیه ورودی و خروجی مانند کامیون ، اتوبوس ، وانت ، سواری نسبت به مدت مشابه پارسال چهار و نیم درصد افزایش داشته است

جزیره قشم وسعتی به میزان هزار و پانصد کیلومتر از تنگه هرمز تا ساحل جنوبی ایران دارد ، دارای بیست و پنج مکان طبیعی و جذابیتهای گردشگری شامل جزایر ناز ، جنگل دریایی حرا ، خلیج دلفین ، دره ستاره ها ، تنگه چاهکوه ، قلعه پرتقالی ها ، موزه ژئوپارک ، سایت تخم گذاری لاک پشتها و بادگیرهای بندر لافت میباشد..