شرح خبر

اعلام آمادگی جزیره قشم در جهت گسترش روابط گردشگری

حمیدرضا مومنی ریاست منطقه آزاد قشم بر آمادگی این جزیره برای گسترش روابط گردشگری اشاره کرد

اعلام آمادگی جزیره قشم در جهت گسترش روابط گردشگری

حمیدرضا مومنی ریاست منطقه آزاد قشم بر آمادگی این جزیره برای گسترش روابط گردشگری اشاره کرد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اشاره کرد که این جزیره ظرفیت بالا و غنی همچون ژئوپارک جهانی قشم و بیست و پنج ژئوپارک پربازدید دارد و جزیره قشم تنها مرکز تاییدشده سازمان جهانی یونسکو در منطقه آسیاست. وی تاکید کرد که توسعه گردشگری دریایی با اتصال به جزایر کیش و چابهار و ارتباط دریایی با کشورهای همسایه آینده این جزیره را متحول خواهد ساخت.

حمیدرضا مومنی ، مهمترین ظرفیت جزیره قشم را در بخش جذب گردشگر دانست و افزود : در بخش حمل و نقل هوایی با کشور امارات دارای خط پرواز مشترک هستیم و به زودی خطوط هوایی با کشورهای عمان و قطر خواهیم داشت.

مومنی، مهم ترین ظرفیت جزیره را در جذب گردشگر، همکاری و حمایت جامعه محلی خونگرم و مهمان پذیر آن دانست و ادامه داد: در بخش حمل و نقل هوایی نیز با امارات دارای لاین پروازی هستیم و به زودی خطوط هوایی با کشورهای عمان وقطر نیز راه اندازی خواهد شد.

همکاری جزیره قشم با استرالیا

حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد که کشور استرالیا در زمینه ساخت و ساز عمرانی قدرت و توانمندی زیادی دارد و اعلام کرد که زمینه همکاری در بخش مهندسی با توجه به اقلیم مشابه جزیره قشم و کشور استرالیا فراهم است.

وی اعلام کرد که جزیره قشم همچنین آماده است که در جهت توسعه صنعت دامپروری با کشور استرالیا همکاری داشته باشد و در ادامه صحبتهایش اشاره کرد که قشم آماده ایجاد زمینه های پرورش دام برای ورود به عرصه صادرات داخلی و خارجی است.

قابل ذکر است که اولین نشست مشترک سفیر استرالیا در تهران و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم روز دوشنبه هفدهم دیماه در محل کنفرانس دفتر مرکزی این سازمان در قشم برگزار شده است.