شرح خبر

ساخت نخستین موج شکن شناور ایران در جزیره قشم

اولین موج شکن کاهنده امواج یا شناور ایران ساخته و با نام کشورمان ثبت خواهد شد.

 ساخت نخستین موج شکن شناور ایران در جزیره قشم

مدیرکارخانه مجستیک مارین قشم اعلام کرد که اولین موج شکن کاهنده امواج یا شناورایران در این شرکت ساخته خواهد شد و با نام ایران ثبت خواهد شد.

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد که اولین موج شکن شناور با قطعات اصلی در شش ماه دوم سال هزار و سیصد و نود و هشت در جزیره قشم ساخته خواهد شد. نکته جالب این است که در هیچ کشوری از جهان این موج شکن با این مشخصات هنوز به ثبت نرسیده است.

مدیر کارخانه مجستیک مارین اشاره کرد که برای تولید این محصول چند سال کار تحقیقاتی صورت گرفته است و چند نقطه مبدا را هم در سطح کشور شناسایی کرده ایم ، بنا به گفته او این شرکت از سال 89 فعالیت خود را آغاز نموده است و در سال 91 با جذب شصت نفر از کارشناسان زبده ، مسیر مونتاژ به طرف تولید اسکله های شناور تغییر داده است. شرکت مجستیک مارین تحت تایید برند مجستیک یونان فعالیت میکند یکی از فعالیتهای مهم این شرکت در سالهای  گذشته در کشورمان تربیت و آموزش متخصصین و نیروهای ایرانی در حوزه نصب اسکله بوده است که باعث شده کار نصب اسکله های تولیدی در اختیار ایرانیان قرار گرفته و حضور متخصصان خارجی در این حوزه به صفر رسیده است.

وی در ادامه صحبتهایش تاکید کرد که شرکت مجستیک مارین در راستای کنترل کیفیت محصولات خود از پژوهشکده پلیمر کشور کمک خواهد گرفت تا حضوری قدرتمند و پایدار در سطح بین المللی داشته باشد. همچنین در سال گذشته چند اسکله تولیدی کشورمان بعنوان محصولات صادراتی به کشورهای منطقه صادر شده است.

امینی فرد مدیرعامل این شرکت در ادامه صحبتهایش اشاره کر که هم اکنون صد و پنجاه نیرو در این شرکت فعالیت دارند که در صورتیکه برخی از مشکلات حوزه صادرات رفع گردد میتوان میزان اشتغال را به سه برابر افزایش داد.

وی رعایت کردن استانداردهای بالا را بعنوان مهمترین عامل بقا در حوزه تولید دانست و اعلام کرد که همه تلاش خود را خواهیم داشت که در این صنعت و در این حوزه در رقابت با تولید کنندگان خارجی جزو پیشگامان باشیم.