شرح خبر

هشت هزار شغل مستقیم تا سال 1404 در منطقه ویژه خلیج فارس

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور اعلام کرد که تا سال1404 ، هشت هزار شغل مستقیم در این منطقه ایجاد خواهد شد

هشت هزار شغل مستقیم تا سال 1404 در منطقه ویژه خلیج فارس

مشاور ریاست جمهوری بعنوان سمت دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور اعلام کرد که تا سال 1404 ، هشت هزار شغل مستقیم در این منطقه ایجاد خواهد شد ، وی اعلام کرد که تا این لحظه بیش از دوازده هزار نفر در این منطقه مشغول فعالیت هستند.

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم گزارش داد که مرتضی بانک ، در مراسمی که جزو مراسم افتتاحیه فاز نخست پروژه آب شیرین در منطقه اقتصادی و صنعتی خیلج فارس بود که اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و رضا اردکانیان وزیر نیرو نیز حضور داشتند اعلام کرد : بیش از دوازده سال از بازنگری طرح منطقه ویژه اقتصادی صنایع فلزی خلیج فارس میگذرد ، امروز شاهد توسعه ، شکوفایی و اشتغال پایدار و درآمد پایدار در این مناطق هستیم.

وی اشاره ایی هم به شرکتهایی که در مرحله ساخت و راه اندازی در منطقه اقتصادی خلیج فارس هستند داشت و گفت : شرکتهایی از جمله صنایع نسوز توکا ، امین تجارت ، صبا فولاد خلیج فارس ، پتروشیمی کیمیا ، مادکوش ، نیروگاه سیکل ترکیبی غدیر و میمند پارسیان از جمله طرح هایی هستند که در این منطقه در حال اجرا میباشند.

مرتضی بانک با اشاره به شاغل شدن بیش از دوازده هزار نفر در این منطقه ویژه اقتصادی اعلام کرد : صنایع فعال در این مناطق در بخشهایی مانند فولاد ، آلومینیوم ، روی ، سنگ و قیر فعال هستند و همین باعث شده این منطقه به یکی از مناطق وِیژه صنعتی کشور تبدیل گردد.

دبیر شورای عالی مناطق ویژه اقتصادی کشور در ادامه صحبتهایش اعلام کرد که بیش از شش هزار و هفتصد میلیارد ریال سرمایه گذاری در این منطقه در مرحله صدور مجوز برای سرمایه گذاری داخلی میباشد.

وی در ادامه صحبتهایش با اشاره به اینکه در این منطقه و استان هرمزگان توانمندیها و قابلیتهای تجاری زیادی وجود دارد بیان نمود که در استان هرمزگان ظرفیتهای توسعه بسیار فراوان است ، به شکلی که سه منطقه ویژه اقتصادی کشتی سازی خلیج فارس ، بندر شهید رجایی ، صنایع معدنی خلیج فارس نشان دهنده ظرفیتهای این استان است.

مرتضی بانک در صحبتهایش اشاره داشت با برنامه ریزی صحیح و تلاش های دولت تدبیر و امید در حال حاضر در پنج منطقه ویژه اقتصادی در استان هرمزگان و مناطق آزاد کیش نزدیک به ده هزار نفر به مشغول به کار شده اند.