شرح خبر

طرح هفته های فرهنگی در راستای جذب گردشگر در منطقه آزاد

هفته های فرهنگی طرحی برای جذب گردشگر و سرمایه گذار در مناطق آزاد خواهد بود.

طرح هفته های فرهنگی در راستای جذب گردشگر در منطقه آزاد

علی حسنلو ، مدیریت فرهنگی و هنری و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور اعلام کرد که هفته های فرهنگی طرحی برای جذب گردشگر و سرمایه گذار در مناطق آزاد خواهد بود.

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد که علی حسنلو مدیریت فرهنگی و هنری و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور در نشست هفدهم معاونین و مدیران دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور اعلام کرده است که هر منطقه دارای یک ویژگی اقلیمی و فرهنگی منحصر به فرد است و میتواند شاخصی برای معرفی آن منطقه باشد در این طرح تلاش بر این است که مناطق آزاد مختلف را با فرهنگ یکدیگر آشنا کنیم.

وی اشاره کرد که طراحی هفته های فرهنگی در راستای حضور فیزیکی و تبلیغات چهره به چهره برای معرفی دستاوردهای فرهنگی مناطق با یکدیگر و شهرهای هم جوار خواهد بود. وی همچنین تاکید کرد که از مزایایی دیگر این طرح حضور فعالان بخش خصوصی و مراکز گردشگری برای معرفی و ایجاد شبکه های ارتباطی خواهد بود.

وی از دیگر فعالیتهای در دست اجرا را دعوت کردن از هنرمندان خارجی در جهت همکاری و تولید محصولات مشترک در مبنای تقویت پایه اقتصادی در منطقه دانست. وی همچنین در ادامه صحبتهایش بر شناسایی هنرمندان هر منطقه ، انتخاب الگوی هنری ثابت بر مبنای هنر بومی و تلفیق آن با هنر مدرن تاکید کرد.

نشست هفدهم مدیران و معاونین شورای عالی مناطق آزاد کشور از سیزده آذرماه به مدت سه روز در راستای بررسی موضوعات گردشگری و میراث فرهنگی در مرکز بین المللی رشد قشم در حال برگزاری است.