شرح خبر

تسهیلات ویژه جهت ارتقای شناورهای تفریحی در قشم

تسهیلات ویژه نزدیک به صفر درصد در جهت ارتقای شناورهای تفریحی در جزیره قشم اعطا خواهد شد.

تسهیلات ویژه جهت ارتقای شناورهای تفریحی در قشم

معاون فرهنگی و اجتماعی و گردشگر سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد که تسهیلات ویژه نزدیک به صفر درصد در جهت ارتقای شناورهای تفریحی در جزیره قشم اعطا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، عبدالجواد کمالی در نشست با مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان قشم و مدیرعامل شرکت مکین دریا با تاکید بر اهمیت ساماندهی قایق های تفریحی در این جزیره، گفت: ارائه این تسهیلات از محل وجوه اداره شده دولتی، صفحه جدیدی در بخش گردشگری قشم ایجاد خواهد کرد.

وی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد قشم با ساخت اسکله تفریحی در بخش شرقی شهر قشم در مجاورت اسکله بهمن در نظر دارد با ساماندهی قایق های تفریحی، شرایط مناسب و ویژه ای را برای گردش های دریایی با استفاده از شناورهای تفریحی پیشرفته از طریق امتیاز تسهیلات یاد شده ایجاد کند.

به گفته کمالی، با نهایی شدن قرارداد ارائه خدمات تفریحات دریایی از سوی شرکت مکین دریای قشم به عنوان یک شرکت بومی و دارای رزومه موفق در نقاط مختلف کشور، شاهد تحول در فعالیت های تفریحات دریایی از شهر قشم به دو جزیره لارک و هرمز خواهیم بود.

وی ادامه داد: با راه اندازی اسکله تفریحی شهر قشم و بهسازی ناوگان شناورهای تفریحی از بهمن ماه امسال شاهد ارائه خدمات به گردشگران و تقویت فعالیت های اقتصادی در جزایر قشم، لارک و هرمز خواهیم بود.

جزیره قشم با داشتن ظرفیت های مختلف گردشگری بویژه  در بخش دریایی از جمله جنگل های بی نظیر حرا و خلیج دلفین های آزاد یکی از مهمترین مناطق گردشگری جنوب کشور محسوب می شود.