شرح خبر

بیست و پنج میلیون متر مکعب مصرف گاز طبیعی قشم

تحولات بزرگی در جزیره قشم در مصرف گاز طبیعی بوجود خواهد آمد

بیست و پنج میلیون متر مکعب مصرف گاز طبیعی قشم

تحولات بزرگی در جزیره قشم در مصرف گاز طبیعی بوجود خواهد آمد ، به دلیل وجود صنایع پتروشیمی ، و وجود کارخانجاتی مانند کارخانه های شهرک صنعتی سوزا ، نیروگاه برق مپنا ، منطقه صنعتی کاوه و کارخانه سیمان قشم مصرف گاز در جزیره قشم در طول روز به بیست و پنج میلیون متر مکعب خواهد رسید.

روابط عمومی شرکت گاز هرمزگان گزارش داد ، این میزان مصرف جزیره قشم در طول روز در شرایطی خواهد بود که خود استان هرمزگان در حال حاضر در طول روز بیست و پنج میلیون متر مکعب گاز مصرف میکند.

پارسا پروین اشاره کرد که جزیره قشم پتانسیلهای بالایی برای اینکه به یک حوزه و کانون مهم اقتصادی تبدیل شود دارد افزود : شهرستان قشم در شرایط فعلی در راستای تولیدات دو پالایشگاه گورزین و هنگام مصرف گازی معادل چهار میلیون متر مکعب دارد و در جهت کمبود این گازها ، مجوز مصرف بیست و یک میلیون متر مکعب دیگر از طرف شرکت ملی گاز هرمزگان صادر شده است

وی تاکید کرد که کمبود گاز شهرستان قشم بر طبق برنامه جامع گازرسانی استان هرمزگان با انشعاب خط پنجاه و شش اینچ انتقال گاز از عسلویه به ایرانشهر و همچنین اجرای خط انتقال سی اینچ به طول پنجاه و سه کیلومتر که دو کیلومتر آن در دریاست این کمبود تا سال 1400 جبران خواهد شد.

پارسا پروین همچنین اشاره کرد که در بخش گازرسانی خانه ها و بخش های تجاری ، قسمتی از شبکه گذاری در شهر درگهان و روستای هلر تامین شده است. وی همچنین تاکید کرد که اجرای شبکه گازرسانی بخش روستای هلر در هفته پیش به پایان رسیده و شرکت هرمزگان تمام تلاشهای خود را خواهد کرد که این روستا را در سریعترین زمان به گاز برساند.