شرح خبر

15 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت پارک ساحلی سینما دریا قشم

عملیات احداث پارک ساحلی دریا با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال

15 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت پارک ساحلی سینما دریا قشم

مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد که با اعتباری در حدود پانزده میلیارد ریال عملیات احداث پارک ساحلی سینما دریا که دارای امکانات متنوع رفاهی نیز میباشد برای اهالی قشم و گردشگران قشمی فراهم خواهد شد و بخش شهرسازی و معماری قشم نیز در این خصوص همکاری خواهد داشت.

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد ، این پارک ساحلی در زمینی به مساحت هفت هزار متر مربع که دارای فضاهای تفریحی متنوع است نسبت به سایر پارکهای ساحلی جزیره در دست ساخت میباشد.

همچنین در این پارک فضایی در حدود 500 متر مربع برای ساخت نخستین پیست اسکیت در قشم لحاظ شده است ، مرحله اول بتن ریزی این فضا به پایان رسیده است و وجود این چنین فضایی میتواند در افزایش روحیه ورزشی و نشاط همشهریان قشمی موثر باشد.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم ، همچنین اعلام کرد که پیاده راهی به طول سیصد و پنجاه متر و عرض شش متر در قشم ساخته خواهد شد ، ساخت مسیر ویژه دوچرخه سواری در کنار این پیاده راه میتواند فضای ورزشی مناسبی در مسیر جاده سلامت برای علاقه مندان ایجاد کند.

گفتنی است، در اسفند ماه 1396با تدبیر حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان با هدف افزایش ساحل مورد نیاز برای رفاه حال مردم و گردشگران، دو دیواره ساحل اختصاصی مربوط به سازمان منطقه آزاد قشم برداشته شد که منجر به آزاد سازی فضای وسیعی از سواحل بخش جنوبی شهر قشم گردید.