شرح خبر

فرهنگ سازی مهمترین عامل پیشگیری از معلولیتها

ریاست اداره بهزیستی شهرستان قشم اعلام کرد : فرهنگ سازی ، آموزش و مشاوره ژنتیک زوجین عامل مهمی در پیشگیری از بروز معلولیت در جامعه میباشد.

فرهنگ سازی مهمترین عامل پیشگیری از معلولیتها

ریاست اداره بهزیستی شهرستان قشم اعلام کرد : فرهنگ سازی ، آموزش و مشاوره ژنتیک زوجین عامل مهمی در پیشگیری از بروز معلولیت در جامعه میباشد. اسماعیل کیانی رییس اداره بهزیستی شهرستان قشم اعلام کرد در مراسم بزرگداشت روز جهانی نابینایان و عصای سفید که با همکاری موسسه توانبخشی گل های بهشت در روستای هلر برگزار شد ، اعلام کرد که نزدیک به دو هزار و سیصد معلول در شهرستان قشم حضور دارند که 8 درصد از آنها به مشکلات کم بینایی و نابینایی مبتلا هستند.

وی اشاره کرد که صد و هفتاد معلول کم بینا و نابینا در جزیره قشم حضور دارند ، گفت اداره بهزیستی تلاش میکند در حوزه پیشگیری از بروز معلولیت با انجام طرح هایی مانند غربالگری چشم و آموزش و مشاوره خدماتی به کودکان منطقه ارائه نماید. وی تاکید کرد که تامین توانبخشی و کمک به فراهم آوردن زمینه های مشارکت این قشر از وظایف این اداره است. وی تاکید کرد معلولیت معلول بودن مجموعه ایی از عوامل جسمی و اجتماعیست که بر زندگی شخصی یک فرد تاثیرگذار خواهد بود و مانع از ادامه زندگی مستقل او خواهد شد.

رییس اداره بهزیستی شهرستان قشم در پایان از نهادها و ارگان های دولتی و خصوصی خواست تا در رفع این نیاز جزیره همکاری بیشتری داشته باشند تا احتیاجات افراد کم توان جسمی جامعه همین امروز برطرف شود.