شرح خبر

بازسازی چهار واحد آموزشی در روستاهای هلر و رمکان جزیره قشم

در دو روستای هلر و رمکان بازسازی و تجهیز چهار واحد آموزشی با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم صورت خواهد گرفت

بازسازی چهار واحد آموزشی در روستاهای هلر و رمکان جزیره قشم

در دو روستای هلر و رمکان بازسازی و تجهیز چهار واحد آموزشی با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم صورت خواهد گرفت. این خبر را قائم مقام معاونت فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد.

در حاشیه بازدید حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از واحدهای آموزشی ، سید مهدی موسوی قائم مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان اعلام کرد بیش از هزار متر مربع زمین در شرایط کاملا رایگان توسط سازمان منطقه آزاد قشم در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته شده است.وی در ادامه صحبتهایش اشاره کرد که این مدرسه در روستای هلر در قسمت مرکزی جزیره قشم ساخته شده و دارای هفتصد متر مربع زیربنا و بیش از ده میلیارد ریال هزینه میباشد.
 

بنا به گفته موسوی با نظر و دستور مستقیم مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم تجهیزات کامل مدرسه سیزده آبان روستای هلر با هزینه خیران این منطقه با ارزش بیش از دو میلیارد ریال هزینه بازسازی شده که شامل سیستم های گرمایش و سرمایش و آزمایشگاهی این مدرسه میباشد. وی اشاره کرد که در همین راستا با دستور مستقیم ریاست سازمان منطقه آزاد قشم کلنگ هنرستان فنی و حرفه ایی روستای هلر در این بازدیدها به زمین زده شد.

در همین راستا مدرسه شش کلاسه پسرانه شهید حقانی روستای رمکان هم مجهز شد که اعتبار تجهیز این مدرسه از طرف سازمان منطقه آزاد قشم بالغ بر هفتصد میلیون ریال بود. موسوی اشاره کرد که ساخت این مدرسه توسط بانوان خیر روستای رمکان صورت گرفته و تجهیز کامل آن بوسیله سازمان منطقه آزاد قشم صورت گرفت.

در این گزارش آمده است که حمیدرضا مومنی ریاست سازمان منطقه آزاد قشم ، علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم و بهرام پور اشرف مدیر آموزش و پرورش قشم نیز همراه با سید مهدی موسوی در این بازدیدها حضور داشته اند.