شرح خبر

نه هزار سونوگرافی رایگان به مادران باردار جزیره قشم

در سال نه هزار سونوگرافی به صورت کاملا رایگان برای مادران باردار قشم اجرا میشود

نه هزار سونوگرافی رایگان به مادران باردار جزیره قشم

 رییس شبکه بهداشت و درمان قشم به گزارش خبرگزاری ایرنا گفت : در سال نه هزار سونوگرافی به صورت کاملا رایگان برای مادران باردار قشم اجرا میشود و در نوبت دوم نیز 50 درصد تخفیف برای این موضوع در نظر گرفته شده است. حمیدرضا بهزادی در نشست مجمع سالانه شهرستان قشم اعلام کرد : با توجه به فرهنگ مردم در این جزیره از سه رادیولوژیست زن استفاده میشود و هر مادر باردار حداقل دوبار سونوگرافی شده و در نوبت دوم تخفیف 50 درصدی در نظر گرفته خواهد شد.

 از سال 1392 که طرح تحول سلامت ایجاد شد ، ارتقای بالایی برای خدمات حوزه بهداشت و درمان در قشم صورت گرفته است ، وی تاکید کرد که همچنین با کمک خیران آمبولانس دریایی که آی سی یو متحرک دارد تهیه شده است. در کنار این اورژانس های شهرستان قشم از سه مرکز به هفت مرکز افزایش پیدا کرده و آزمایشگاه هم ارتقا یافته شده است. بهزادی در ادامه صحبتهایش افزود : در حال حاضر با اضافه شده مراکز بهداشت روستایی قشم رتبه نخست دندان پزشکی روستایی را دارد ، در همین شرایط در بیمارستان هم دندان پزشکان حداقل هزینه و بهترین مواد به درمان مردم مشغول هستند.

وی ادامه داد که یکی از پیشرفتها افزایش متخصصان شهرستان قشم بوده که از 21 نفر به 35 نفر در رشته های مغز و اعصاب و پیوند قرنیه افزایش یافته است.

ریاست شبکه بهداشت و درمان قشم گفت : با توجه اقدامات انجام شده ، مشکل سلامت همچنان در این شهرستان کامل برطرف نشده است. این درحالیست که اگر بهداشت و درمان همه توان خود را به کار گیرد 25 درصد مشکلات حوزه بهداشت حل خواهد شد. وی تاکید کرد که 75 درصد از سایر مشکلات سلامت به مردم و سایر دستگاه ها مربوط است ، که باید با متخصصان همگام شوند تا با افزایش آگاهی بتوان فعالیتهای مهمی صورت داد.