شرح خبر

فرماندار قشم اعلام کرد که شهرستان قشم نماد وحدت است

فرماندار قشم : شهرستان قشم میزبان مردمانی متفاوت از سراسر ایران است

فرماندار قشم اعلام کرد که شهرستان قشم نماد وحدت است

به گزارش ایرنا فرماندار شهرستان قشم گفت : این شهرستان نمادی از مذاهب و اقوام مختلف ایرانی است که با تشکیل یک جامعه وحدت اسلامی را متجلی کرده اند.

علیرضا نصری فرماندار قشم در جلسه معارفه امام جمعه قشم گفت : شهرستان قشم میزبان مردمانی متفاوت از سراسر ایران است و فضای وحدت و همدلی در آن موج میزند. وی تاکید کرد که امامان جمعه بازوان فکری نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند. و منشا خدمات بسیاری بوده اند. فرماندار قشم همچنین بیان کرد وجود سنگر امام جمعه در قشم عامل تقویت وحدت و همدلی در این شهرستان است.

در این آیین ریاست اداره تبلیغات اسلامی قشم گفت : هدف امام خمینی ( ره ) وحدت بوده و تصریح کرد : در این شهرستان شیعه و اهل سنت در کنار هم زندگی میکنند و با یکدیگر دوست و برادر هستند. وی گفت شهرستان قشم از ظرفیتهای بی شمار دانشگاهی در حوزه علمیه و هیات های مذهبی و مردمی ولایت مدار بهره میبرد. که این بخشها همه توان خود را به کار میگیرند.

در این مراسم امام جمعه موقت قشم اعلام کرد : سازمان منطقه آزاد قشم در کنار فرمانداری شهرستان قشم از ظرفیتهای بزرگ قشم محسوب میشود و نهادی متعلق به دولت است که در حال خدمت به مردم است.
گفتنی است که در این مراسم حجت الاسلام میثم تارم بعنوان امام جمعه جدید قشم معرفی شد. پیش از این نیز حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه قشم بود گفتنی است که حجت الاسلام تارم پیش از این امام جمعه شهر بردسیر بود.