شرح خبر

برندهای شیلات قشم در سومین نمایشگاه بین المللی Ifex2018

غرفه سازمان منطقه آزاد قشم با مساحت 50 متر مربع توانمندیهای صنعتی حوزه شیلات جزیره قشم را در این غرفه معرفی خواهند کرد.

برندهای شیلات قشم در سومین نمایشگاه بین المللی  Ifex2018

حامد عبداللهی مدیر اداره کشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد که این سازمان با اقدامات سازمان منطقه آزاد قشم برندهای شیلات این جزیره در سومین نمایشگاه بین المللی شیلات ، ماهیگیری ، آبزیان و صنایع وابسته در تهران حضور خواهند یافت. این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم در این گزارش از صحبتهای حامد عبداللهی اعلام کرد : غرفه سازمان منطقه آزاد قشم با مساحت 50 متر مربع بوده و همکاران بخش شیلات و کشاورزی این سازمان توانمندیهای صنعتی حوزه شیلات جزیره قشم را در این غرفه معرفی خواهند کرد. وی اعلام کرد که سه شرکت برند در جزیره قشم ( شهاب نقره ایی ، مزرعه دریایی زیرین قشم و زیست پالایشگاه ریز جلبک ) محصولات تولیدی خود را در این غرفه اختصاصی مربوط به سازمان منطقه آزاد قشم در معرض دید مخاطبان و بازدیدکنندگان نمایشگاه قرار خواهند داد. شرکت شهاب نقره ایی در حوزه تولید ماهیان خشک با کاربرد مصرف انسانی و شرکتهای ریزجلبک قشم و مزرعه دریایی زرین قشم محصولاتی در حوزه صنایع آرایشی بهداشتی و میکرو آلگ های خوراکی با مصرف انسان و داخم و ابزیان تولید میکنند

وی تاکید کرد که برپایی این نمایشگاه فرصت مناسبی است تا جایگاه قشم و بخش شیلات این منطقه و فرصتهای سرمایه گذاری در این حوزه از منطقه قشم مانند ، صنایع شیلات و آبزی پروری این جزیره برای شرکتها مهم و داخلی تبیین میشود. وی همچنین با اشاره به برنامه توسعه ششم و تولید 200 هزار تنی ماهی در کشور به سهم هشتاد و چهار هزار تنی قشم اشاره کرد ، همچنین وی اشاره کرد که در این نمایشگاه بیش از هشتاد شرکت تولیدی و خدماتی از ایران و ترکیه و یونان و نروژ دستاوردهای خود را در فضایی به وسعت 4500 متر مربع عرضه میکنند.عبداللهی گفت: در سومین نمایشگاه بین المللی شیلات کالاهایی نظیر تجهیزات صنعتی تولید ماهی در قفس، خوراک آبزیان، صنایع صیادی، فرآوری محصولات شیلاتی، غذاهای دریایی، ماشین‌آلات و صنایع پرورش ماهیان زینتی و تجهیزات آکواریوم‌ عرضه شده است.

سومین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته، از امروز چهارشنبه 11 تا 14 مهر ماه با حضور ۸۰ شرکت تولیدی و خدماتی ایران از جمله فعالان شیلاتی منطقه آزاد قشم و چندین شرکت مهم این صنعت از کشورهای مهم جهان در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برپا شده است.