شرح خبر

کشاورزی جزیره قشم در مسیر توسعه و رشد

دو مجوز برای فعالیت اقتصادی در حوزه کشاورزی با کمک مدیریت جذب و سرمایه و بازاریابی منطقه آزاد قشم صادر شد

کشاورزی جزیره قشم در مسیر توسعه و رشد

دو مجوز برای فعالیت اقتصادی در حوزه کشاورزی با کمک مدیریت جذب و سرمایه و بازاریابی منطقه آزاد قشم صادر شد این خبر را مدیر کشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد.

حامد عبداللهی مدیر کشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد که در کشور ما بخش کشاورزی اهمیت بسیار بالایی دارد و منطقه قشم در جهت دستیابی به اقتصاد پایدار به این حوزه توجه ویژه ایی دارد. وی با اشاره به شرکت درافرا کاکتوس قشم در بخش کشاورزی که با مدیریت مرتضی سالاریان در جهت تولید سالیانه دویست تا پانصد تن کاکتوس علوفه ایی تاسیس شده بیان کرد که اعتبارو سرمایه این شرکت بالغ بر سی و پنج میلیارد ریال است.

عبداللهی در ادامه صحبتهایش به صدور مجوز تولید قارچ با سرمایه سی میلیارد ریال و ظرفیت تولید دویست تا ششصد تن قارچ خوراکی در سال اشاره کرد و تاکید کرد که فردی به نام یحیی رحیمی با تجربه چند سال کار در این حوزه و تولید قارچهای خوراکی در روستای سهیلی با دریافت این مجوز اقدام به تولید انبوه این محصول نموده است.

گفتنی است، صدور مجوزهای فعالیت اقتصادی در حوزه كشاورزي و شيلات با پیگیری مديريت كشاورزي و شيلات سازمان منطقه آزاد قشم و همکاری مدیریت جذب سرمایه و بازاریابی این سازمان  تا کنون منجر به توسعه وسیعی در این دو حوزه شده است.