شرح خبر

استاندار هرمزگان : استان هرمزگان نه منطقه ویژه و آزاد دارد

استاندار استان هرمزگان اشاره کرد که این استان بیشترین تعداد مناطق آزاد تجاری و اقتصادی را در سطح کشور دارد .

استان هرمزگان نه منطقه ویژه و آزاد دارد

استاندار استان هرمزگان اشاره کرد که این استان بیشترین تعداد مناطق آزاد تجاری و اقتصادی را در سطح کشور دارد .

همتی استاندار هرمزگان اعلام کرد که با داشتن این مناطق پیش بینی آینده ایی درخشان برای استان هرمزگان میگردد ، و در حال حاضر هم این استان از استان های مهاجرپذیر در کشور است. وی اشاره کرد که این استان دارای سه منطقه آزاد قشم ، کیش و جاسک و شش منطقه ویژه اقتصادی صنایع و معادن خلیج فارس ، کشتی سازی ایزوایکو ، انرژی بر پارسیان ، نفتی جزیره لاوان ، قشم و مجموعه بندر شهید رجایی می باشد. وی در صحبتهایش اشاره کرد که منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس فعالترین منطقه ویژه اقتصادی در سطح کشور است که سرمایه گذاریهایی در حوزه تولید فولاد ، روی و پتروشیمی و نیروگاه برق و آب شیرین صورت گرفته است.

وی تاکید کرد که دومین منطقه اقتصادی مهم در غرب هرمزگان منطقه ویژه پارسیان است که با توجه به استقبال بخش خصوصی مبلغ ده میلیارد دلار تسهیلات برای اجرای پروژه های معرفی شده از سوی این منطقه مشخص شده است. وی همچنین تاکید کرد که دولت از سرمایه گذاران در مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد و علاقه مندان به سرمایه گذاری در این مناطق استقبال خواهد کرد. وی با اشاره به اهمیت منطقه غرب هرمزگان و همجواری با منطقه عسلویه تاکید کرد که علاقه مندان به سرمایه گذاری در این مناطق نگران تسهیلات مالی و ارزی نباشند.

همتی در ادامه صحبتهایش خاطر نشان کرد که نیمه دوم سال 97 در منطقه اقتصادی پارسیان ، عملیات اجرایی دو پروژه پتروشیمی و ساخت نیروگاه برق آغاز خواهد شد وی در ادامه صحبتهایش اشاره کرد که انجام پروژه های زیر بنایی و زیر ساختی همچون راه های دسترسی ، اسکله و آب شیرین کن تاثیر بالایی در اقتصاد منطقه خواهد داشت.