شرح خبر

نخستین نمایشگاه ملی گردشگری و هتل داری دیماه امسال در قشم برگزار خواهد شد

خبر برگزاری اولین نمایشگاه ملی گردشگری ، هتلداری و صنایع دستی در منطقه آزاد قشم را معاونت فرهنگی و اجتماعی و گردشگری این سازمان اعلام کرد

نخستین نمایشگاه ملی گردشگری و هتل داری دیماه امسال در قشم برگزار خواهد شد

خبر برگزاری اولین نمایشگاه ملی گردشگری ، هتلداری و صنایع دستی در منطقه آزاد قشم را معاونت فرهنگی و اجتماعی و گردشگری این سازمان اعلام کرد ، رسول اکبری معاون فرهنگی ، گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در جمع خبرنگاران این خبر را اعلام کرد و افزود این نمایشگاه در تاریخ دهم تا چهاردم دیماه با هدف ارائه توانمندیهای گردشگری و هنر بومی این منطقه برگزار خواهد شد.

وی اشاره کرد که منطقه یک پتانسیل بزرگ به نام ژئوپارک جهانی قشم دارد با اشاره به موهبتهای طبیعی این جزیره از جمله ساحل زیبا ، جنگل حرا ، تنگه چاهکوه و دره ستاره ها اینجا را یک منطقه خاص از لحاظ گردشگری دانست که ظرفیتهای عظیمی به جزیره افزوده است.

همچنین رسول اکبری به تاریخ غنی قشم و متفاوت بودن رسوم و آداب بومی آن اشاره و گفت :  برگزاری این نمایشگاه با حضور هنرمندان صنایع دستی و محوریت این بخش توان این را دارد که به تقویت حوزه گردشگری در منطقه کمک کند. وی این سبک نمایشگاه گردشگری را ویترینی برای نشان دادن فرهنگ یک ملت و یک کشور به جهانیان دانست و تاکید کرد که این منطقه ثروت های بزرگی در عرصه گردشگری دارد و به لطف و تدبیر و پیگیریهای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم حوزه صنایع دستی این منطقه از سال 96 رشد بسیار زیادی پیدا کرده است و با حضور در چندین نمایشگاه بین المللی به جایگاه واقعی خود رسیده است.

اکبری در انتها اشاره کرد که در حاشیه این نمایشگاه ، برنامه هایی مانند موسیقی های سنتی ، محلی ، جشنواره غذاهای بومی و دیگر برنامه های جانبی در این نمایشگاه برگزار خواهد شد.