شرح خبر

پرورش انسانهای شایسته هدف آموزش و پرورش است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خدمت به اهداف عالی آموزش و پرورش را جزو وظایف این سازمان و برخورداری از رفاه آموزشی کشوری را حق دانش آموزان جزیره دانست

پرورش انسانهای شایسته هدف آموزش و پرورش است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خدمت به اهداف عالی آموزش و پرورش را جزو وظایف این سازمان و برخورداری از رفاه آموزشی کشوری را حق دانش آموزان جزیره دانست

حمیدرضا مومنی در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش شهرستان قشم گفت : آموزش و پرورش یک دستگاه فرابخشی و تولید کننده است که محصول نهایی آن انسانهای شایسته برای خدمت به جامعه خواهند بود. همانطوری که رسالت پیامبران و ائمه انسان سازی بوده است. سازمان منطقه آزاد قشم خود را مکلف میداند تا در خدمت اهداف آموزش و پرورش باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به مدیریت و برنامه ریزی صحیح در کشورهای توسعه یافته افزود :  با بررسی شاخص های عملکردی و ارزیابی علل موفقیت در برخی از کشورها به ارزش گذاری بر  دو استراتژی میرسیم : آموزش و پرورش در خدمت انسان سازی و توجه به دستگاه قضایی برای برقرار صحیح عدالت

وی آمار بالای افراد تحصیل کرده در کشور را بدون عملکرد مناسب دلیلی بر وجود یک نقص در حوزه آموزش و پرورش دانست و ادامه داد برای دست یابی به یک خروجی مناسب نیاز است که تغییرات از پایه شروع شود ، و از مقاطع ابتدایی هدفگذاری به صورت صحیح شکل گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد در سه سال گذشته آموزش و پرورش با مدیریت آقای پوراشرف در قشم و آقای دریانورد در بخش شهاب به ما ثابت کرد که با وجود بحران ها نیز میتوان به شاخص ها دست پیدا کرد هر چند ک ایده آل و نقشه راه ما سند اقدام مشترک است.

وی اظهارامیدواری کرد که با تلاش آموزش و پرورش شهرستان قشم و حمایت سازمان منطقه آزاد قشم در مدارس این شهرستان کاستی وجود نداشته باشد و همه دانش آموزان بتوانند از امکانات تغذیه ایی بهداشتی و آرامش مشابهی بهره مند گردند.

حمیدرضا مومنی تاکید کرد : همانطوری که ابتدایی ترین نیاز مردم جزیره آب است و سازمان خود را مکلف میداند تا این مطالبه به حق مردم را مرتفع کند

برخورداری از رفاه آموزشی و رسیدن به شاخص های کشوری در این حوزه نیز حق دانش آموزان این جزیره نجیب است

وی لزوم همدلی و هماهنگی بین تیم های آموزشی جزیره مانند قبل اشاره کرد و ادامه داد : با سیاست گذاریهای صحیح آموزش و پرورش و کمک های اجرایی سازمان منطقه آزاد قشم باید به منظور دست یابی به چند شاخص کشوری در سال جدید هدفگذاری شود.

وی در پایان افزود سازمان در قبال همه مسئولیت دارد و تلاش خواهد کرد در راستای اهداف آموزش و پرورش با بازسازی و ساخت مدارس و خانه های معلم با قدرت بیشتری پیش رفته و سال آینده پیشتاز رسیدن به شاخص های برتر کشوری در حوزه آموزش و پرورش باشد.