شرح خبر

قشم نیازمند احداث سی مدرسه جدید

حدود 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا سی مدرسه جدید شش الی دوازده کلاسه در قشم بر مبنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش قشم احداث گردد

قشم نیازمند احداث سی مدرسه جدید

 

حدود 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا سی مدرسه جدید شش الی دوازده کلاسه در قشم بر مبنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش قشم احداث گردد ، این خبر را بهرام پور اشرف ریاست آموزش و پرورش شهرستان قشم عنوان کرد.

وی در جمع خبرنگاران گفت : در حال حاضر صد و بیست کلاس درس در روستاهای مختلف جزیره قشم در حال احداث است. در کنار اینها کلاسهای درسی در رمکان ، گیاهدان ، لافت و درگهان و بنگالی توسط خیرین منطقه آزاد قشم در دست احداث میباشد. و سازمان منطقه آزاد قشم نیز متعهد است کلاسهای درس روستای خالدین و خانه معلم را احداث نماید. اجرای بخشی از این پروژه های ساخت کلاسهای درسی تا پایان سال جاری پایان میابد.

همچنین بهرام پور اشرف اظهار کرد که سال گذشته اعتباری در حدود ده میلیارد ریال برای تجهیز مدارس قشم هزینه شده است و این برنامه بر مبنای برنامه بهبود مشترک بین سازمان منطقه آزاد و آموزش پرورش قشم صورت گرفته شد. پور اشرف اشاره کرد که این اعتبارات در سقف دو میلیارد ریال در سال جاری نیز توسط سازمان منطقه آزاد قشم در نظر گرفته شده است.

پور اشرف در انتهای صحبتهای خود اشاره کرد که جمعیت دانش آموزان شهرستان قشم به دلایل مهاجرت و زیاد شدن جمعیت منطقه در هر سال حدود 8 درصد افزایش میابد.