شرح خبر

برنامه ریزی بلند مدت منطقه آزاد قشم برای تولید نیروی متخصص

پنجاه نفر از دانش آموزان منطقه آزاد قشم در راستای اهداف اقتصادی مقاومتی در کشور در یک بازه زمانی پنج ساله توسط این سازمان بورسیه میگردند.

برنامه ریزی بلند مدت منطقه آزاد قشم برای تولید نیروی متخصص

 

 پنجاه نفر از دانش آموزان منطقه آزاد قشم در راستای اهداف اقتصادی مقاومتی در کشور در یک بازه زمانی پنج ساله توسط این سازمان بورسیه میگردند. روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم در گزارشی با استناد به گفته های محمدرضا مرادی مدیر منابع انسانی این سازمان افزود که در جهت تلاش در راستای اهداف اقتصادی مقاومتی ، کمک هزینه تحصیل فرزندان ممتاز منطقه آزاد قشم توسط این سازمان تامین میگردد که این کار در راستای برنامه ششم توسعه انجام خواهد شد..

مرادی مدیر منابع انسانی قشم افزود که برنامه ریزیهای صورت گرفته این پیش بینی را مد نظر قرار داده که طی سالهای 95 تا 96 ، دو نفر در مقطع دکترا ، سه نفر در مقطع کارشناسی ارشد و پنج نفر در مقطع کارشناسی توسط سازمان منطقه آزاد قشم بورسیه گردند. التزام به قوانین نظام جمهوری اسلامی ، تعهد به قانون اساسی ، عدم سو پیشینه و همچنین بومی و از اهالی منطقه قشم بودن با 15 سال سابقه اقامت دائم در این منطقه از شرایط اولیه متقاضیان بورس تحصیلی سازمان است.


مرادی در ادامه در مورد شرایط تحصیلی متقاضیان افزود : متقاضیان بورسیه بایستی حداقل نمره معدل 18 را داشته باشند و رتبه های کسب شده در کنکور برای این عزیزان در رشته های مهندسی بین 1000 تا 2000 و برای سایر گروه های آزمایشی تا 1000 باشد. همچنین یکی دیگر از شروط بورسیه متقاضیان این است که موضوع پروژه کارشناسی ارشد یا رساله دکترای آنها همسو با توسعه و اهداف سازمان منطقه آزاد قشم باشد.

مدیر منابع انسانی سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه شرایط اختصاصی متقاضیان بورسیه را بر طبق مصوبات اینگونه مطرح کرد : دستاوردهای فرهنگی ، دستاوردهای علمی پژوهشی ، عضو درجه یک خانواد شهدا بودن ، جانبازان و ایثارگران ، اسرا و مفقودین جنگ تحمیلی  و سرپرستان خانواده از شرایط اختصاصی جهت انتخاب متقاضیان برای بورس تحصیلی میباشد. پس از اینکه پذیرفته شدگان بورسیه تحصیلات خود را به پایان رساندند ، به تشخیص شورای بورس تحصیلی و در صورت نیاز و اعلام سازمان منطقه آزاد قشم موظف به همکاری در شرکتهای سرمایه گذار و حاضر در منطقه خواهند بود. ضمن اینکه در زمان تحصیل همگی دانشجویان بورسیه موظف هستند در طرح های تحقیقاتی و صنعتی بصورت پاره وقت همکاری داشته باشند ، مسئولیت ارزیابی و پایش این موضوع و تشخیص صلاحیت و شرایط داوطلبان برعهده شورای بورس تحصیلی زیر نظر مدیریت منابع انسانی منطقه خواهد بود.