شرح خبر

برگزاری دوره بازاریابی و فروش صنایع دستی در قشم

سید محمد امین جعفری حسینی ، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری دوره فروش صنایع دستی هنرمندان قشم در روستای کووه ایی خبر داد

برگزاری دوره بازاریابی و فروش صنایع دستی در قشم

 

سید محمد امین جعفری حسینی ، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری دوره فروش صنایع دستی هنرمندان قشم در روستای کووه ایی خبر داد و گفت : این دوره بعنوان دومین دوره مربوط به آموزش فروش صنایع دستی با همکاری این اداره کل و آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن ( جایکا ) برگزار شده است.

وی با اعلام اینکه این دوره با حضور 17 تن از هنرمندان صنایع دستی در روستای کووه ای برگزار شده است ، افزود : شرکت کنندگان در این دوره با آموزشهای علمی چگونگی فروش محصولات صنایع دستی از جمله اهمیت دادن به رنگبندی ها ، بسته بندی ها و توجه ویژه به ارزشهای فرهنگی حاکم بر جزیره قشم آشنا شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم بیان داشت ، انتقال صنایع دستی جزیره قشم به هر بخش از سرزمین ایران اسلامی و نقاط مختلف جهان در حقیقت مردم نقاط مختلف را با ارزشهای هنری و فرهنگی این منطقه آشنا میکند.

وی گفت در این دوره آموزشی ، خالقان هنر صنایع دستی از روستاهای کووه ای ، زینبی ، چاهو شرقی ، گورزین ، دیرستان ، رمچاه ، برکه خلف ، هلر ، و شهر قشم حضور داشتند.

بنا به این گزارش طی دوسال گذشته ، دوره های مختلف آموزشی با حضور کارشناسان جایکا و اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در روستاهای این جزیره برگزار شده است که دوره آموزش فروش محصولات صنایع دستی از جمله آنهاست.