شرح خبر

صدور ویزای الکترونیک آنی در قشم برای اتباع 180 کشور

حسن قشقاوی ، معاون کنسولی مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه از فراهم شدن شرایط صدور الکترونیکی فوری ویزا برای اتباع 180 کشور جهان در فرودگاه بین المللی قشم خبر داد.

صدور ویزای الکترونیک آنی در قشم برای اتباع 180 کشور

 

حسن قشقاوی ، معاون کنسولی مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه از فراهم شدن شرایط صدور الکترونیکی فوری ویزا برای اتباع 180 کشور جهان در فرودگاه بین المللی قشم خبر داد.

وی در آئین گشایش دفتر صدور ویزای الکترونیکی در فرودگاه بین المللی قشم که با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان ، حمیدرضا مومنی ریئس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ، فرماندار قشم و جمع دیگری از مقامات استانی و شهرستان قشم برگزار شد ، اعلام کرد : هم اینک شرایط صدور ویزای الکترونیکی برای اتباع خارجی در 10 فرودگاه مهم کشور از جمله فرودگاه بین المللی قشم فراهم شده است. مسافران خارجی میتوانند بدون مراجعه به سفارتخانه و کنسولگری های ایران در خارج کشور و با حضور در این دفاتر نسبت به دریافت و تمدید ویزای خود اقدام کنند.

به گفته معاون کنسولی ، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارج از کشور وزارت امور خارجه ، اتباع خارجی هم چنین میتوانند تقاضای صدور ویزا را بصورت اینترنتی به وزارت امور خارجه کشورمان ارائه دهند که پس از 24 ساعت کد رهگیری درخواست آنان به گوشی همراهشان ارسال میگردد.

قشقاوی از راه اندازی دفتر صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه ها از جمله قشم بعنوان بستری مناسبی برای توسعه گردشگری و حضور بیشتر سرمایه گذارات خارجی درایران نام برد.

وی از مناطق آزاد هفتگانه کشور بعنوان دروازه هایی نام برد که میبایست از طریق آنها مدیریت و تکنولوژی روز دنیا به کشور وارد و ظرفیتها و توانمندیها و فرصتهای سرمایه گذاری کشور هم از طریق این مناطق به جهانیان معرفی شود.

معاون کنسولی مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه از ظرفیتهای گردشگری قشم همچون ژئوپارک ، جنگل حرا ، غار نمکی ، سایت تخم گذاری لاک پشتهای پوزه عقابی ، سواحل زیبا ، بام قشم ، بادگیرهای زیبای بندرلافت و... بعنوان گنجینه های ارزشمند ملی و پتانسیل های بی بدیل جزیره قشم نام برد که تاکنون بیش از 80 درصد آن حتی برای هموطنانمان ناشناخته باقی مانده است.

وی افزود : با بهره بردن از صنعت تبلیغ میبایست زیبایی های جزیره قشم در تمام ایران و همچنین از سوی سفارتخانه های کشورمان در خارج از ایران با هدف جذب هرچه بیشتر مسافران داخلی و خارجی معرفی شود.

مبحث مهم دیگری که معاون کنسولی ، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه در این مراسم روی آن تاکید کرد ، نقش ارزشمند وحدت مردم شیعه و اهل سنت قشم بود که وی از آن بعنوان الگوی همبستگی ملی در کشور نام برد.

او افزود : جزیره قشم مجموعه ایی از اعتقادات مذهبی را در خود دارد و خوشبختانه در طول سالیان گذشته همیشه از مردم شیعه و اهل سنت این منطقه به توجه به روابط صمیمی و فامیلی آنان بعنون الگویی از همبستگی ملی کشورنام برده شده است.