شرح خبر

آغاز عملیات افزایش ساحل پارک زیتون قشم

تورج امانی مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم ، از عملیات افزایش 8200 مترمربع فضا به ساحل زیبای پارک زیتون در جزیره قشم خبر داد.

تورج امانی مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم ، از عملیات افزایش 8200 مترمربع فضا به ساحل زیبای پارک زیتون در جزیره قشم خبر داد.

وی گفت : آزادسازی ساحل اختصاصی سازمان منطقه آزاد قشم ، با تدبیر حمیدرضای مومنی رییس هیئت مدیره این سازمان با هدف افزایش ساحل مورد نیاز برای رفاه حال مردم و مسافران در دستور کار این مدیریت قرار گرفته شده است.

وی اعلام کرد : با برداشتن دو دیواره ساحل اختصاصی و ایجاد پیاده راه به طول 350 متر و عرض 6 متر و همچنین طراحی و اجرای مسیر ویژه دوچرخه سواری به موازات پیاده راه به عرض سه متر شرایط مناسبی در مسیر جاده سلامت شهر قشم برای دوستداران ورزشهای صبحگاهی و شبانگاهی ایجاد میگردد.

به گفته مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم ، در فضای آزاد شده علاوه بر ایجاد پارک صخره ایی و پارک نور ، فضایی هم برای بازی کودکان به همراه دو برج نور با اعتبار 9 میلیارد ریال اعتبار ایجاد میگردد و در آینده نزدیک مردم قشم و مسافران جزیره می توانند از این ساحل زیبا و امکانات آن استفاده نمایند.

وی همچنین اظهار کرد فضای مناسبی هم به مساحت تقریبی 200 مترمربع به عنوان منظرگاه در این ساحل ایجاد میشود تا مردم با استفاده از دوربین های موجود بتوانند جزیره لارک را از ساحل سینما دریا و پارک زیتون مشاهده کنند.

بنا به این گزارش مدیریت امور شهری وروستایی سازمان منطقه آزاد قشم با نزدیک شدن به زمان تعطیلات نوروز 97 اقدامات  گسترده ایی توسعه فضای سبز آغاز نموده است.