شرح خبر

افزایش 27 درصدی ظرفیت مناطق آزاد راه‌اندازی بانک‌های خارجی در منطقه آزاد اروند

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به رشد 27 درصدی ظرفیت مناطق آزاد کشور گفت: از واردات پوشاکی که به تولید داخل لطمه وارد کند جلوگیری خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، احمد ترکان ظهر  امروز در مراسم استقرار گیت‌های منطقه آزاد اروند با بیان اینکه با اشاره به سهم و ظرفیت 620 میلیون دلاری مناطق آزاد اظهار کرد: این ظرفیت در سال گذشته 27 درصد رشد داشته و به 815 میلیون دلار رسید.

وی با اشاره به راه‌اندازی بانک‌های خارجی در منطقه آزاد اروند و تاکید بر داشتن سرمایه 100 میلیون یورویی افزود: با توجه به این موضوع متقاضیان و استقبال زیادی وجود نداشته است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به عدم وجود مشکل تردد در مناطق آزاد کشور به بیرون تصریح کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته تردد در منطقه آزاد اروند از امروز با نظارت گمرک انجام خواهد شد.

ترکان با بیان اینکه مرزها در کنترل کامل قرار دارد و گمرک بر کار خود تسلط دارد خاطرنشان کرد: هر فرد مسافر می‌تواند تا مبلغ 80 دلار کالا بدون پرداخت عوارض گمرکی با خود از مرز خارج کند و این میزان کالا بازرسی نخواهد شد.

وی با بیان اینکه از واردات پوشاکی که به تولید داخل لطمه وارد کند جلوگیری خواهد شد بیان کرد: منطقه آزاد در دست گیرنده تمام امور شهر منطقه آزاد نیست و شهرداری نیز باید مانند گذشته به وظایف خود عمل کند.

ترکان با اشاره به تبدیل محور ورودی چهار خطه آبادان به 11 محور برای پیشگیری از مشکل ترافیک اضافه کرد: از جمله سیاست‌های منطقه آزاد اروند به‌کار‌گیری و تعمیق تکنولوژی، بالا بردن میزان صادرات، تقویت توان تولیدی و توسعه دادن گردشگری خواهند بود.