شرح خبر

تجلیل راهنمایان گردشگری قشم در گیلان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از تجلیل و تقدیر دوتن از راهنمایان گردشگری جزیره قشم در دهمین گردهمایی سراسری راهنمایان گردشگری کشور که در استان گیلان برگزار شد؛ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، سید محمد امین جعفری با اعلام این خبر افزود: در این گردهمایی از رسول حجت به عنوان راهنمای برتر گردشگری جزیره و محمد رضا مویدی به عنوان عکاس برتر در این حوزه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

وی ادامه داد : 12 راهنما از قشم و یک راهنما از هرمز همگام با 804 تن از راهنمایان گردشگری کشور در این گردهمایی حضور داشتند.

جعفری با بیان فعالیت هفت هزار راهنمای گردشگری در سراسر کشور، اضافه کرد: بی شک جزیره قشم پتانسیل های تاریخی و طبیعی فراوانی دارد و سرمایه گذاری در حوزه پرورش راهنمایان گردشگری در جزیره موجب رشد روزافزون این صنعت سبز و پاکیزه خواهد شد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: از آنجایی که اولین ژئوپارک خاورمیانه در قشم واقع شده است، فعالیت راهنمایان این جزیره جلوه پررنگ تری برای معرفی غنای تاریخی و طبیعی به این سرزمین داده است.

وی ادامه داد: تربیت نیروهای متعهد و کارآموخته که بتوانند نقش موثری در دستیابی جزیره به جایگاه واقعی خود در صنعت گردشگری را به درستی ایفا کنند یکی از برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد و ژئوپارک قشم است.

شایان ذکر است؛ بیش از 800 راهنمای گردشگری ایران به عنوان مهمانان در این مراسم حضور داشتند.

دهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری، که از یکم اسفند ماه آغاز شده، امروز همزمان با روز جهانی راهنمایان گردشگری در زیباکنار گیلان به کار خود پایان می دهد .