شرح خبر

کلنگ ساخت ۴۰ خانه معلم در قشم به زمین زده شد

قشم - مدیر منطقه آزاد قشم از بهره برداری ۴۰ خانه معلم با متراژ ۸۰ متر مربع در۱۷ منطقه جزیره قشم با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال تا پایان سال ۹۵ خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر هرمزگان،حمیدرضا مؤمنی صبح شنبه در مراسم کلنگ زنی ۴۰ خانه معلم که در بندر لافت برگزار شد، اظهارداشت: ۴۰ خانه معلم با متراژ ۸۰ متر مربع در ۱۷ منطقه جزیره قشم توسط دهیاران و با نظارت منطقه آزاد ساخته و به آموزش وپرورش تحویل داده می شود.

وی افزود: منطقه آزاد قشم در تلاش است این منازل معلمان با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال ، تا پایان سال ۹۵ به بهره برداری برساند.

مؤمنی تصریح کرد: یکی از مشکلات این جزیره برای جذب معلمان مجرب و توانمند، عدم خانه مناسب و یا اجاره بهاء بالای منازل در جزیره است که باعث می شود معلمان کمتر رغبتی برای آمدن به قشم و روستاهای این جزیره داشته باشند.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم ساخت خانه فرهنگیان را از گام های نخست و کارهای زیر بنایی در ارتقاء سطح آموزش دانش آموزان جزیره دانست و عنوان کرد: ساخت مدارس هوشمند، ساخت و توسعه  آموزشگاه های فنی حرفه ایی، تربیت نیروی انسانی بومی و بکارگیری در مشاغل جزیره، بورسیه دانش آموزان مستعد، برنامه ریزی در راستای ارتقاء سطح علمی و پرورشی دانش آموزان  و ساخت مدارس استاندارد در روستاها از دیگر برنامه های منطقه آزاد است.